BlizzCon 2009 – na co se těšit?

BlizzCon 2009 – na co se těšit?

BlizzCon je tradiční setkání “nerdů” a fanoušku z celého světa se zaměstnanci Blizzardu. Tenhle rok, 2009, se BlizzCon uskuteční v 21. až 22. srpna v Anaheim Convention Center.

Proč je BlizzCon důležitý?

BlizzCon je pro fanouška Diabla velmi důležitá událost. Blizzard již tradičně uveřejňuje různé novinky ze svých připravovaných a vyvíjených her. Účastníci BlizzCon-u se novinky dozví přímo od tvůrců hry v tzv. “Developer Panel”. Developer panels budou v ročníku 2009 tyto:

  • Diablo 3
  • Starcraft 2
  • World of Warcraft
  • Blizzard Entertainment

Nás samozřejmě nejvíc zajímá Diablo 3…

Co můžete čekat na BlizzCon 2009 ohledně Diabla 3?

Nová postava

Na předešlém BlizzConu 2008 byl představen nový charakter Wizard. Do plného počtu nám zatím zbývají 2 charaktery: něco nebo někdy kdo by mohl používat střelné zbraně (luk, kuše viz Amaznonka z Diablo 2) a pak technický bojovník ala Assasin nebo Rogue. Také otazník visí nad paladinem, neboli bojovníkem dobra a světla. Dočká se v Diablo 3 návratu? Mé tušení je bohužel ne…

Každopádně pochybuji, že Blizzard si vystřílí svojí munici hned a uvede všechny 2 zbývající postavy. Pravděpodobně, když budeme mít štěstí, se dočkáme jen jedné.

Nová lokace

Zatím jsme na herních videích viděli jenom New Tristram s jeho rozhlehlou katedrálou. Počítám,  že Blizzard nám předvede něco nového, například Act II (Caldeum?).

Nové příšery

S novou lokací souvisejí i nové příšery a monstra. Po zombících a impech očekávám další várku potvůrek co čekají jenom na to, když se do nich zasekne studená barbarova ocel.

Herní mechanizmy

Blizzard už vícekrát změnil barbarův hrací styl. Na prvních videích měl barbar ještě manu, v současnosti používá rage a “semaforový” systém. Jak přesné funguje, nové skilly pro postavy, runy a věci, to všechno by nám mohl Blizzard trochu poodkrýt.

Další akce na BlizzCon 2009

Turnaje

Blizzard připravil řadu turnajů, které se budou odehrávat současně s BlizzCon 2009:

  • World of Warcraf Arena
  • Warcraf III
  • Starcraft

O turnajích WoW a Warcraft III a jejich protagonistech nic nevím, ale přiznám se, že občas sleduji na Youtube turnaje v Starcraft. Počítám, že výprava z Koreje zas rozmašíruje konkurenci.

Soutěže

Aby toho nebylo dost, Blizzard připravil pro návštěvníky různé soutěže, které jsou sponzorovány rozličnými firmamy. Příklad soutěží:

  • soutěž v kostýmech, sponzoruje Nvidia. Zvítězí nejlepší kostým z postav z her Diablo, Warcraft nebo Starcraft.
  • taneční soutěž. Vyhrává ten, kdo nejlépe zaiimituje tanec z hry World of Warcraft

Jak se na BlizzCon 2009 dostat?

Těžko…Za první, odehrává se v USA, co je jen pro movitější z nás, ale navíc potřebujete získat i vstupenku. Co vůbec není jednoduchý úkol. Řekl bych, že dnes přímo nemožný. Jako útěcha pro nás může být, že Blizzard plánuje internetové vysílání z akce. Za poctivých 29,95 EUR si můžete objednat přenos.

Závěrem

BlizzCon 2009 budu s napětím sledovat a jen co se něco šustne o Diable 3, případně i jiná podstatná informace, rád se o ní tady s vámi podělím.

Podobné příspěvky