Diablo 3 – co doposud víme?

Diablo 3 – co doposud víme?

Vítáme Vás na novém projektu, Diablo-3.cz! Budeme Vám přinášet novinky méně nebo více pravidelně, ale to bude záviset na tom, jestli se Blizzard dobře vyspí a uvolní něco mezi nás smrtelníky.

Co tedy dnes víme o hře Diablo 3?

Herní charaktery

Barbar

Barbar (Barbarian po anglicky) je zatím jediná postava, kterou Blizzard do hry přidal z předchozí Diablo 2. Na rozdíl od minulé hry si ale můžeme zvolit kromě svalnatého hrdinu i svalnatou hrdinku.

Barbar je klasickým dříčem a melee charakterem ve hře. Specializuje se na boj zblízka, používá koncept “rage” (po česky hněv, vzek) podobný z jiné známé hry. Mezi jeho základní skilly a dovednosti patři klasický “whirlwind”, neboli “vírový útok”, “seismic slam”, “cleave” a další. Podrobně si barbara a i jiné charaktery rozebereme v dalších článcích.

Witch Doctor

Witch Doctor, neboli Doktor z Hor™ je další postava, kterou Blizzard nově zavedl až s touto hrou. Můžu zatím jenom říct, že vyvolává nejvíc rozporuplných reakcí. Hlavní zbraní Witch Doctora je ovládání petů a elementů ohně a jedů. Myslím, že Blizzard se snažil být u Witch Doctora originální a chtěl nahradit dnes již legendárního Necromancera.

Witch Doctor si může přivolat na pomoc peta s názvem “mongrel”, který věrně bojuje za svého pána. Když se hráči pet znaví, může ho nechat efektně explodovat a s ním nechat odejít do věčných lovišť pár zombíků. Samozřejmě, Witch Doctor má ještě útočné ohnivé kouzla (firebomb). Dle mého z Witch Doctora se může vyklubat zajímavá postava.

Wizard

Wizard je Blizzardí odpověď na již klasickou Sorceresku z Diabla 2. Základní kouzla jako je Teleport nebo Magic Missile zůstali a přibyli nové: efektní Slow Time, Disintegrate, Electrocute a další. Zatím dle rychlých průzkumů po celém netu to prý je nejoblíbenější postava a ani se nedivím. Z uvedených třech postav vypadá nejpropracovaněji a i Sorceres v Diablo 2 byla s Nekromancerem nejoblíbenější postava.

Lokace ve hře

New Tristram

New Tristram je vybudován na základech “Old” Tristramu. Z videí můžete čekat klasickou katedrálu plnou zombíků, ale i otevřené prostory ve stylu Act I v Diable 2.

Caldeum

Město Caldeum jsem ještě na videích neviděl, ale dle oficiálních stránek to vypadá na rehash paláce z Act II v Diablo 2. Z historickým dokumentů prý Caldeum soupeřil se známým městem Kurast co se týče velikosti. Hlavní náplní Caldeum byl volný obchod.

Herní mechanismy

Runeword neboli runová slova

Na tuto vychytávku se opravdu těším. Blizzard slibuje, že každý skill se bude dát vylepšit runovým slovem, které budou různé síly a druhů. Například Witch Doctorův skill Firebomb ocejchovaný runou Multistrike nevybuchne již po prvním náraze do země, ale odráží se jak fotbalový míč = víc mrtvých zombíků.

Health a Mana orby

Blizzard zruší v Diable 3 koncept léčivých a manových letkvarů a nahradí jej speciálními koulemi (orb), co přidávají život a manu. Dle mého dobrá změna, umocněná tým, že orb přidá život nebo manu celé skupině. Navíc barbar bude mít skill na zvětšení šance nalezení health orbu z mrtvol, detto wizard s mana orby.

Závěrem

Samozřejmě, toto není výčet všech změn, co nalezneme v Diablo 3, ale je to základní náčrt. Víc informací a snad i další herní postavu/y se dozvíme na připravovaném BlizzCon 2009, který tu bude co nevidět.

A kdy Diablo 3 vyjde? Tak to je otázka, na kterou by chtěl znát odpověď kde kdo. Ale jak praví Blizzard: “…až bude hotov…”.

Podobné příspěvky