New Tristram

New Tristram

New Tristram, neboli Nový Tristram je první lokace, kterou v Diablo 3 uvidíme.

Z historie starého Tristramu

Diablo 1

Jistě si pamatujeme Tristram z prvního Diabla včetně pána temnot samotného, Diabla.V první díle Jered Cain a jeho společníci uvěznili Diabla a uzamkli ho pomocí třech soulstounů. Jered Cain pak schoval kámen duší v Horadrickém klášteře v Tristramu.

Za dlouhou dobu si král Leoric podmanil zemi Khanduras a konvertoval ji na nové náboženství Zakarum. Z Tristramu se stalo hlavní město země Khanduras. Hlavním sídlem krále se stala Tristramská katedrála. Arcibiskup Lazarus, který byl Leoricovým nejvěrnějším poradcem, začal objevovat hloubky Tristramské katedrály, přitahován tajemnou energií. Na dně katedrály objevil Diablův soulstone…

Z Tristramu se po různých událostech stala troska, kde se odehrávali strašlivé a temné rituály a stal se domovem démonů, kostlivců a samotného Diabla.

Soundrack “Tristram” z Diablo 1

Diablo 2

V Diablo 2 byl Tristram lokací, v které jsme měli zachránit Deckarda Caina. Do Tristramu jsme se dostali pomocí kamenných portálů, ale za portálem nás čekala vypálená ves. Na jihu Tristramu si na nás brousil zuby Griswold v zombie formě, který ale nebyl velkou překážkou. Deckard Cain byl uvězněn ve středu vesnice, který se po osvobození teleportne do bezpečí

Diablo 3

Nový tristram (New Tristram) byl vybudován na troskách starého města. Na začátku město vzkvétalo, protože do města proudilo mnoho dobrodruhů, který chtěli zkusit štěstí ve staré katedrále. Ale jak přestali proudit, z nového Tristramu se stal jenom stín.

Soundrack “New Tristram” z Diablo 3

New Tristram v Diable 3

New Tristram bude pravděpodobně sloužit jako první startovací lokace ve hře. Z katedrály, který se nachází pod Novým Tristramem se stane první jeskyně, do které se hráč podívá. Ale ještě prvně než hráč vstoupí do katedrály, navštíví hřbitov a jiné venkovní lokace ve hře.

Z videí je zřejmé, že jako v Diable 2 narazíme v katedrále i mimo ní na tupé zombíky, impy (fallens) a kostlivce. Jaký boss nás čeká na konci je otázkou, ale může to být samotný král Leoric (dle různých videí):

Bitva mezi Wizardem a Leoricem v Tristramské katedrále

Podobné příspěvky