Caldeum – největší obchodní centrum ve světě Diablo 3

Caldeum – největší obchodní centrum ve světě Diablo 3

Caldeum je další lokalitou ve světě Diablo 3, kterou nám Blizzard po New Tristram představil. Kdysi slavné město je nyní zmítáno v občanském konfliktu. Podaří se znovu nastolit klid a pořádek, který po smrti Hakkana, císaře Východních Království tak chybí?

Představení města a jeho historie

Caldeum ve světě Sanctuary

Město Caldeum se nachází v kraji Kehjistan na východním kontinentu světa Sanctuary. V minulosti bylo Caldeum největším střediskem obchodu a co do velkosti, soutěžilo s městy Viz-jun a později s Kurastem. Město to bylo hrdé a lidé, kteří v něm žili, byli na něho právem pyšní.

Obchod, který vléval do uliček a náměstí Caldeum-u život, byla nejvyšší a nedotknutelná věc. Caldeum nedovolil, aby politika nebo konflikty zasáhli a přerušili tak důležitý obchodní ruch.

Caldeum se ale nesnažil být centrem a hlavním městem světa. Toto privilegium přenechal Kurastu. Volný obchod, výměna zboží a měna byli pro Caldeum důležitější.

Úpadek

S příchodem šlechty a bohatých lidí z Kurast-u, kteří utíkali před hrůzami ve svém kdysi velkolepém městě přichází do Caldeumu zkáza a úpadek. Když zjistí, že jsou před hrůzami Kurast-u v bezpečí, se začínají domáhat svých práv, které “jim zákonitě patří” – místa v obchodním konzorciu, který řídí město. Když to nešlo po dobrém, využili svého bohatství a najali si žoldáky pomocí kterých se snažili plnit své ambice.

Císař Hakkan a iluze obnovy

Naštěstí, císař Hakkan nemohl dlouho nečinně přihlížet a vmísil se do zápasu o záchranu Caldeum-u. Jeho charizma a vystupování přesvědčili lid Caldeum-u, aby ho přijal za svého vládce a s plnou podporou lidu se podařilo nešvary potlačit.

Ale tato idylka netrvala dlouho. Když císař Hakkan onemocněl, jeho vliv chřadl a spolu s ním i kdysi toto krásné město plné života.

Když Hakkan zemřel, trůnu se ujal jeho právoplatný syn, který ale svým vládnutím nesahal otci ani po kotníky. Caldeum se zřítil do propasti. Kombinace nekompetentního vládce, problémy s obyvateli Zakarumu vyústili do stavu, který je podobný občanské vojně.

Podaří se někomu obnovit zašlou slávu města Caldeum?

Caldeum v Diablo 3

Caldeum v Diablo 3 bude sloužit pravděpodobně jako Act II. Blizzard ho představil jako druhou lokaci po New Tristrame. Ze screenshotů a artworků, které Blizzard představil, se můžeme těšit na tábor banditů a naše putování nás možná zavede i do paláce císaře.

Náčrt města Caldeum

Náčrt města Caldeum

Architektura je podobná blízkovýchodním stylu, se širokými kopulemi, mešitami a minarety. Pod skvostnými paláci nalezneme úzké uličky, ve kterých proudí čilý obchodní ruch.

Závěrem

Caldeum vypadá na zajímavou lokaci, která může kombinovat otevřené prostory i temné kobky paláců. Moc se těším na nový bestiář, co se dá v této lokaci očekávat. Každopádně je to zase něco jiného oproti New Tristram se zajímavým průvodním dějem.

Podobné příspěvky

 • Interview na Joystiq.com (0)

  Na serveru Joystiq.com se objevilo nové interview s tvůrci Diabla 3: Loe Boyarsky (Lead World Design

 • Sanctuary – svět Diablo 3 (5)

  Příběh Diablo 3 se neodehrává ve vzduchoprázdnu, ale v rozlehlém a rozmanitém světě zvaném Sanctuary

 • Diablo 3 – co doposud víme? (1)

  Vítáme Vás na novém projektu, Diablo-3.cz! Budeme Vám přinášet novinky méně nebo více pravidelně, al

 • New Tristram (0)

  New Tristram, neboli Nový Tristram je první lokace, kterou v Diablo 3 uvidíme. Z historie starého Tr

 • Witch Doctor – Náhrada za necromancera v D3 (0)

  Witch Doctor je zbrusu nová postava, která se objeví v sérií Diablo poprvé. Svým stylem hry nápadně