Vhodná myš pro Diablo 3

Vhodná myš pro Diablo 3

Myš je jedním z nejdůležitějších zařízení, které budeme k hře Diablo 3 potřebovat. Co musí všechno kvalitní herní myš splnit, abychom si hru naplno vychutnali?

Pohled na herní myši

V současnosti je trh s polohovacími zařízeními speciálně určenými pro hry přesycen různými značkami, které bojují o přízeň zákazníka. Mezi nejznámější značky patří Logitech, Microsoft nebo specialitky Razer, Roccat.

Je spousta druhů a těžké se zorientovat: myši s dvojitým laserem, bezdrátové a drátové, myši s různým ergonomickým dizajnem, různá cena, značka a  pod. Každému vyhovuje něco jiného. Zde je pár postřehů, které mám z hraní Diablo 2 (které, co se týče způsobu práce s myší bude snad podobné Diablu 3).

Zkušenosti s myšmi u Diablo 2

Diablo 2 jsem hrál velmi dlouhou dobu při studiích na vysoké škole. Za tu dobu se mi pod rukama vystřídalo několik myší. Myši s kuličkou, s kolečkem i bez, optické, bezdrátové i speciální herní.

Kuličková myš

Používá ji ještě někdo? Na mém prvním počítači, na kterém jsem Diablo 2 rozjel jsem ji bohužel měl. Bylo to staré Pentium 75 MHz přetaktované na 90 MHz s 32 MB RAM. Měl jsem ho na kolejích a ti z vás, kteří měli to štěstí na kolejích bydlet mě dají za pravdu jaký může být na pokojích binec.

Kuličková myš má bohužel tendenci sbírat všechen prach a binec ze stolu a tak hatit herní plány v nejnevhodnějším okamžiku. Jako asi sami tušíte, po týdnu letěla ven oknem.

Bezdrátová optická myš

Protože jsem chtěl něco extra, tak jsem si objednal z internetu bezdrátovou myš Logitech. Byla docela těžká, měla kolečko a 3 čudlíky. Prostě klasická kancelářská bezdrátová myš.

Docela dobře se s ní mlátili nestvůry. Pár dní. Pak došli baterie, naštěstí akumulátorové články, které potřebovali “jen” pár hodin šťávy ze zástrčky a myš jela jako nová. No problém byl v tom, že akumulátory docházeli právě v tu nejnevhodnější chvíli. Proto po pár měsících byla odsunuta novou na vedlejší kolej.

Herní myš

A tak jsem si objednal “herní” myš. Byl to myslím Logitech a měl dvě kolečka, spoustu čudlíků a mačkátek a netradiční design. A byla samozřejmě s káblem, přes USB.

Chyby byla, že jsem si ji objednal přes internet a neměl si ji možnost napřed otestovat. Určitě na ní dělali spoustu pokusů s profi hráči, ale na klasické Diablo, jak jsem zjistil, nepotřeboval dvě kolečka (vlastně ani jedno) a ani 4 čudlíky navíc. Proto jsem si na ni těžko zvykal a ani po půl roce mi nepřirostla k srdci.

Dalo se s ní sice jakž-takž diablo 2 ovládat, ale na klasickou práci ve Wordu a pod., které bylo s postupem času ve škole víc a víc byla naprosto nevhodná. A tak jsem udělal kompromis a z Tesca si přinesl na práci klasickou optickou myš za 150 Kč na USB. A ani ne po měsíci jsem se přistihl, že drahá herní myš je v koutě a já vesele pařím s myší z Tesca.

Klasická optická myš

Přiznám se, že moc počítačových her nehraji. K srdci mi kromě Diabla přirostlo ještě pár her, například Civilization, Sim City, Starcraft, WoW a několik dalších. A tyto hry nevyžadují extra speciální klávesnici nebo myši (viď super citlivé myši potřebné ke Quake nebo CS).

Prostě mě klasická optická myš za 150 Kč vyhovuje. Nepotřebuje baterie, čas od času ji pročistím a když se ulomí kabel, tak to není taková tragedie, myš se koupí nová.

Touchpad

Touchpad na notebooku jsem dávám jenom pro úplnost. Před měsícem, když jsem ještě neměl k notebooku na kterém teď pracuji myš, instaloval Diablo 2. Hra ale byla bohužel přes touchpad neovladatelná a tak jsem si musel počkat, až dorazí i objednaná myška.

Závěrem

Jako sezónnímu hráči, který si čas od času zahraje jednoduchou strategií vyhovuje klasická kabelová optická myš na USB. Hra se s ní dá šikovně ovládat, je i na práci a nestojí moc peněz. Myslím, že postačí i pro Diablo 3 ale nechejme se překvapit.

Kterou značku myší si zvolíte pro Diablo 3? Nebo zůstanete věrní své staré Tesco myši za 99 Kč?

Podobné příspěvky