První info a screenshoty z GamesCom

První info a screenshoty z GamesCom

Blizzard kromě chystané megaakce BlizzCon se právě zúčastňuje i evropské výstavy her GamesCom 2009 v Kolíně nad Rýnem. A představuje i hratelnou verzi Diablo 3! Na netu se právě začínají objevovat první screenshoty a dojmy z hry (první dojmy z hry za barbara a za wizarda). A ohlasy jsou vesměs jednoznačné, bude to pecka!

Omezení na 15 minut

Verze Diablo 3 předváděná na GamesCom je omezena na 15 minut hraní a obsahuje již v minulosti ohlášené 3 postavy (Barbar, Witch Doktor a Wizard). Snad nás Blizzard nebude dlouho mučit a již za pár dní se dozvíme jména dalších postav.

Sundered Pass, Alcarnus a Asheara

Krátké demo startuje v poušti, v lokaci Sundered Pass, něco ve stylu Act II v Diablo 2, ale s lepší grafikou a novými nestvůrami. Cílem, který nám dala Asheara (poznáme ji z Act III v D2 jako velitelku Iron Wolves) je dostat se do vesnice Alcarnus. V ní řádí Diablo a tak se můžeme těšit na démony a pod.

Z příšer se zde nachází již známý Fallen, Pouštní vosa (Sand Wasp) a Dune Dervish s knock-back útokem.

Experience bonusy a boční questy

Novinkou jsou takzvané “Exp bonusy”, například přežijete bitvu o vlas a hra vás odmění malinkým exp bonusem, viz screenshot:

Diablo 3 - experience bonusy

Diablo 3 - experience bonusy

Další změnou oproti předchozí verzi Diabla jsou postranní questy neboli úlohy. Například v deme je možno potkat týpka jménem “Crazed Miner” -- “Šíleného horníka”, který nám dá quest “A Miner’s Gold”. Všechno co je potřeba udělat, je ochránit truhlici před nájezdy nestvůr, kterou nám vynese pomocí kladky. Když jsme úspěšní, tak se s námi podělí půl na půl.

Závěrem

Všechny mini-recenze se zatím shodují: je to pecka, bomba a máme se na co těšit. Za pár dní, po BlizzCon, budeme vědět mnohem více.

Videa z akce

Podobné příspěvky