Ohlédnutí se za BlizzCon 2009

Ohlédnutí se za BlizzCon 2009

BlizzCon 2009 zavřel své brány a my máme čas se poohlédnout, co nám z pohledu Diablo 3 přinesl. A že to byla záplava nových informací (v porovnání s minulými měsíci) o tom není pochyb. Zde nabízíme krátký soupis informací, které Blizzard nabídl ve svých panelových diskuzích.

The Monk

The Monk

The Monk

Asi největší novinka, kterou Blizzard přinesl, je uvedení nové postavy The Monk, Mnich. Kříženec Assasina, Paladina a Bruce Willise všem vyrazil dech svými karate tahy, explozemi a krví po celé obrazovce. Mnich bude používat Combo tahy, který je podobný jako u Assasina z Diablo 2 – dovednosti mají vícero fází, které se ale můžou kombinovat pro různý výsledek.

Zbraně pro mnicha

Mnich je postava určena pro boj zblízka beze zbraní. Taký alespoň byl originální koncept. Ale protože Diablo je především o vylepšování postavy přes věci a zbraně, neozbrojený mnich by byl výnimka. Proto nalezneme pro mnicha různé Fist Weapons a Bo tyče.

Map Editor

Blizzard neplánuje uvolnit editor map pro veřejnost. Obhajuje to tím, že mapy jsou v Diablo 3 generovány náhodně. Dle mého názoru je to škoda, mohli vzniknout zajímavé variace a mutace hry (viz DoTA a Warcraft 3 a představené možnosti editoru map ve Starcraft 2)

Horadric Cube

Horadric Cube

Horadric Cube

Kdo by si nepamatoval Horadrickou kostku z Diablo 2. Měla různé druhy využití, od transmutací drahokamů po otevření tajného portálu do Cow levelu. Ale největší použití kostka měla jako rozšíření již už tak malého inventáře. Blizzard se zmínil, že v Diablo 3 kostku znovu uvidíme, ale s největší pravděpodobností bude mechanika používání změněna.

Hovězí

Cow level v Diablo 2

Cow level v Diablo 2

Pamatujete si tajný Cow Level z Diablo 2 plný krav s králem na čele? Blizzard při představovaní upraveného Whirlwind attack použil jako nevinné oběti právě krávy a jiný skot. Takže s největší pravděpodobností můžeme očekávat jejich slavný návrat i v trojce.

Postranní úlohy

Postranní úlohy, side quests, byli možno k vidění na oficiálním demu. Tyto úlohy budou zadávány množstvím NPC postav, které budou roztroušeni po celém herním světě. Questy budou rozličného charakteru, například utéct z rozpadající se kobky (quest na čas, 3 minuty). Úloha to může být náročná, hlavně když vám v cestě stojí horda potvor a ještě máte nutkání otevírat po cestě truhlice s poklady.

Town Portal

Town Portal v Diablo 2

Town Portal v Diablo 2

Svitky s portály do města s největší pravděpodobností v D3 nenajdeme. Blizzard se nechal slyšet, že únik do města bere pocit z rychlé akční řežby. Namísto town portálů nalezneme síť stanovišť (waypoints).

Závěrem

Představených informací bylo určitě více, ale na zbytek se podíváme podrobněji v příštích článcích.

Podobné příspěvky