Starcraft 2 a Diablo 3 budou obsahovat nakonec LAN?

Jak všichni asi víte, s přichodem Battle.Net 2 Blizzard ohlásil, že ruší podporu LAN ve svých nastávajících titulech (Starcraft 2 a Diablo 3).  No tenhle článek na jednom americkém serveru tvrdí opak. Podpory LAN se, částečně, můžeme nakonec dočkat!

Blizzard asi nakonec dal na petici více než 100k lidí, který podporu LAN požadovali. Alespoň částečně.

Hlavní dizajnér SC2 Dustin Browder, se pro server Gamasutra vyjádřil, že cílem je mít “integrovaný zážitek” pro své hráče skrze Battle.Net. “Opravdu chceme mít všechny hráče pod jednou střechou. Tak aby fungovalo všechno pohromadě: achievementy, seznam přátel. Nechceme mít dvě separátní možnosti, jak hru hrát.”

Blittard tedy nabídne LAN připojení ale s podmínkou připojení na Battle.Net.

Jestli to tedy chápu správně. Data ze hry budou proudit po LAN (tedy skoro nulový ping) s paralelním připojením na Battle.Net, sloužící na autentizaci a jiné periodické činnosti (updatování seznamu přátel…). Tak se alespoň vyjádřil Greg Cannesa, který má na starosti Battle.Net pro server ShackNews.

Poznámka pod čarou: myslím si, že navrhovaný systém je dobrým kompromisem. Blizzard si nechá kontrolu nad multiplayerem na centralizovaném místě – Battle.Net a hráč dostane podporu LAN, pro kterou psal doteď petice.

Blizzardu se nesmíme divit, že dělá obstrukce. Koláč e-sports každým rokem roste a byl by hloupý, kdyby se dobrovolně vzdal poplatků za vysílací práva ze svých her, viz spor Blizzard vs. KeSPA ohledně poplatků a práv k Starcraft 1.

Podobné příspěvky