V Diablu 3 Skill Trees nebudou, nahradí jich jiný systém

Správa z dubna 2010.

Skill Trees

V Diablu 2 byly Skill Trees známé jako stromy dovedností. Rozdíl oproti Diabla 2 je v tom, že v trojce nebudou. Podle posledních informací, které poskytli samotní vývojáři, by Skill Trees měly být nahrazeny jiným systémem.Ten by měl spočívat v tom, že si hráč dovednosti své postavy vybere z jedné skupiny skillů, které mají určité požadavky na level postavy. Vývojáři se snaží jednotlivé kombinace skillů maximálně vyvážit, aby se nestalo, že by byl např. jen jeden build na nějakou postavu, který by byl jednoznačně nejlepší.

Výjimečný důraz bude hlavně kladen na skill runy, které by mohly zásadním způsobem změnit vlastnosti jednotlivých skillů. A to jak v jejich funkci (přidání omráčení, nebo odstrčení známé jako Knockback), tak například i vzhledu. Díky tomu budou buildy na herní postavy mnohem rozmanitější, protože nepůjde jen o volbu skillů a předmětů, ale i o skill runy.

Více informací o skill runách zatím není a vývojáři je pro širokou veřejnost zatím tají. Momentálně ale platí, že na každou dovednost vychází více než jedna skill runa. Co se mého názoru týče přidáváním skill run bude příjemný doplněk, který by měl obohatit herní možnosti samotné postavy.

Podobné příspěvky