Změny na Battle.netu

Správa z července 2010

battlenet

Blizzard se vytasil s nečekaným tahem a to takovým že již brzy bude požadovat po uživatelích Battle.netu, mezi které se počítají např. všichni hráči nejhranější onlinovky World of WarCraft, aby na diskusních fórech používali tzv. Real ID neboli své skutečné jméno a příjmení.

Jako první by se to mělo uskutečnit 27. července pro v ten den vycházející StarCraft II a brzy má změny reflektovat i World of WarCraft, jakmile se přiblíží vydání datadisku Cataclysm. Jako hlavní důvod pro tento krok Blizzard uvádí upadající reputací svých diskusí, kde se rozmáhá flamování, trollování a vůbec další označení obecně pro nevhodné nadávky, reakce na tzv. off-topic příspěvky a další, tedy to, co poctivým diskutujícím znemožňuje vést inteligentní diskusi nebo je provokuje k odpovědím mimo dané téma. Blizzard slibuje, že pod skutečnou identitou budou psát i jeho vlastní zaměstnanci.

Samotní nevýhoda bude v tom, že aby se to někdo dozvěděl vaše osobní údaje, stačí, aby si jednoduše spřátelil některého z vašich kamarádů a to by mohlo vyústit k mnoha nepríjemnostem.

Podobné příspěvky